Як стати ментор_кою "Твоєї ідеї"?
Привіт! Ти за крок до того, щоб зробити щось дуже класне для нашої молоді і посилити їхню віру в те, що вони своїми силами і розумом можуть зробити Україну ще кращою, і тим омріяним місцем, де хочеться жити і творити. Стати ментором_кою!
А що саме буде?
Розповідаємо: «твоя ідея» - це конкурс інновацій, що об'єднує молодь, яка прагне стати на чолі змін у своїх громадах, а також має різноманітний досвід, інтереси та погляди на ті, чи інші питання. Наш формат слугує дружньою платформою, щоб запалити творчість представників молоді, розвинути культуру підприємництва та інновацій.

Конкурс базується на підході дизайн-мислення і проводиться у форматі ідеятону. Упродовж програми ми докладаємо максимальних зусиль, щоб трансформувати інноваційний та креативний потенціал молоді в конкретні рішення проблем та викликів, які є в Україні.

Перший ідеятон відбувся навесні 2021 року. А цього літа ми працюємо у двох напрямках, де ми хочемо досягнути позитивних соціальних змін:
Розширення економічних можливостей для молоді через розвиток інновацій, підприємництво та готовність до розвитку кар'єри (23, 24, 25 та 30 липня)
Посилення потенціалу української молоді бути рушійною силою плюралізму, толерантності та поваги до різноманітності (6, 7, 8 та 13 серпня)
Ми віримо в ідеї проєктів команд-переможців і водночас ми хочемо створити належні умови для того, щоб вони втілили їх в життя. Менторство відіграє важливу роль у цьому процесі, адже команди зможуть отримати підтримку та зворотній зв'язок від менторів_ок упродовж періоду імплементації. Команди та ментори_ки будуть працювати разом упродовж 6 місяців після закінчення конкурсу, щоб удосконалити ідеї проєктів, розробити план їхнього втілення, дослідити цільову аудиторію та знайти партнерства.
Хто ментори_ки "Твоя ідея"?
Наші ментори_ки - це представники різних сфер, але в них є спільна риса - вони є палкими вболівальниками молоді та їхніх ідей. Для того, щоб надати командам належну підтримку під час втілення їхніх проєктів, ми підбираємо менторів_ок із релевантним професійним досвідом, що співвідноситься з темою їхніх проєктів, а також потребами таких навичок як бізнес/проєктне планування, робота з бюджетом, розуміння цільової аудиторії, розроблення стратегії, встановлення нових партнерств тощо.
Яка тривалість менторства і скільки часу потрібно присвятити цьому процесу?
Ми очікуємо, що кожен ментор_ка присвятить мінімум 12 годин для онлайн-зустрічей з командою, а також мінімум 10 годин для письмового спілкування електронною поштою, месенджерами чи іншою зручною і узгодженою платформою для взаємодії. Частину часу потрібно буде присвятити командам впродовж самого ідеятону, а частину команди можуть використати впродовж 6 місяців після закінчення конкурсу.
Графік зустрічей та взаємодії команди та ментори_ки можуть планувати самостійно, окрім першої вступної зустрічі, яка проводиться в домовлений час та день.
Упродовж співпраці ментори_ки будуть допомагати командам впроваджувати фідбек, який вони отримали від суддей під час пітчингу, консультувати щодо плану імплементації та бюджету, допомагати з потрібними контактами зі своєї мережі, а також надавати конструктивну критику впродовж усього періоду.

Дедлайн подачі: 11 липня 2021р.
Ми впевнені, що цей досвід буде безцінним і для тебе
І ось чому:
Це твій внесок у майбутнє
Ти, мабуть, уже людина з досвідом, яка пройшла крізь моря і гори. І як ментор_ка, ти зможеш поділитися цим багажем із нашими учасниками, які тільки на старті до своєї мети.
Бути частиною змін
Своїми проєктами наші команди хочуть змінити щось на краще у своєму оточенні, громаді, місті чи селі, а то й у всій Україні. Присвятивши свій час у ролі ментора_ки, то зможеш стати частинкою цих позитивних змін.
Бо це натхнення
Наші учасники - сміливі і завзяті. Ти будеш приємно вражена_ий, скільки в них енергії, драйву та свіжих ідей. Поспілкуєшся з ними трішки і легше на душі, бо розумієш, що світ у хороших руках.
Твій шанс понетворкати і знайти нові знайомства
Ти зможеш значно розширити коло людей, які як і ти небайдужа_ий і мають сильну пристрасть до соціальних позитивних змін.
Бути вічно студентом, щоб навчатися новому і розширювати кругозір
Заб'ємося, що цей процес принесе тобі нові знання та відкриття?! Менторство - це завжди двосторонній процес і не тільки ти, а й наші менті 100% будуть мати знання та навички, з якими радо поділяться.
~
Ідеятон "Твоя ідея" втілюється в рамках програми "Мріємо та діємо" – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Використовуючи орієнтований на молоде покоління підхід – не для молоді, а разом з молоддю – програма сприяє молодіжним інноваціям, підприємництву, посиленню участі у прийнятті рішень у громадах та розв'язанні проблем на національному рівні, а також посилює потенціал української молоді бути рушійною силою плюралізму та поваги до різноманітності. «Мріємо та діємо» залучає молодь до розробки та реалізації проєктів та ініціатив, а також проводить дослідження, щоб на їх основі формувати молодіжну політику та рухатись до ефективних та стійких змін.

Програма "Мріємо та діємо" впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.
Ця сторінка стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю IREX і необов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.